OKULARY KOREKCYJNE DO PRACY PRZY MONITORACH EKRANOWYCH

Oferowane w OPTIBLOK okulary korekcyjne posiadają soczewki z powłokami, które chronią wzrok przed zbyt dużą ilością światła niebieskiego emitowanego przez komputery. Tego rodzaju emisja jest odpowiedzialna za zmęczenie oczu oraz zaburzenie rytmu dnia i nocy.

Okulary do komputera – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Według badań około 84% osób korzystających z cyfrowych urządzeń skarży się na dolegliwości związane ze wzrokiem. Jeśli pracujesz przed monitorem lub spędzasz wiele godzin ze swojego wolnego czasu przed laptopem, tabletem i smartfonem możesz odczuwać szczególne zmęczenie oczu i dyskomfort. Do dolegliwości, które często doskwierają użytkownikom urządzeń cyfrowych, należą:

  • pieczenie i zaczerwienienie oczu,
  • utrata ostrości widzenia,
  • łzawienie i suchość oczu,
  • zmęczenie wzroku,
  • ból głowy.

Koncentracja wzroku przez długi czas na jednym obiekcie męczy mięśnie oczu, które odpowiadają za odpowiednią krzywiznę soczewki. W trakcie korzystania z laptopa, tabletu lub smartfona rzadziej też się mruga. Zarówno długotrwałe skupienie wzroku na jednej rzeczy, jak i brak mrugania powoduje zaczerwienienie oczu, ich pieczenie i suchość. Co zrobić, by zmniejszyć tego rodzaju dolegliwości? Odrywaj wzrok od ekranu co jakiś czas i patrz w dal. Sprawdź też kondycję swoich oczu i w przypadku wady wzroku, zaopatrz się w okulary korekcyjne z filtrem światła niebieskiego.

Jakie okulary do pracy przed komputerem będą odpowiednie?

Ludzki mózg nie przyzwyczaił się do niebieskiego światła emitowanego przez ekrany laptopów, tabletów, smartfonów i telewizorów. Jeśli używasz cyfrowych urządzeń przez niemal cały dzień, a co gorsza w porze snu, może Ci być trudniej uspokoić umysł i przestawić organizm z aktywnego działania na tryb odpoczynku i snu. Dlatego odpowiednie okulary do pracy przed monitorem ekranowym to te z filtrem światła niebieskiego. Regularna i długotrwała praca przed komputerem prowadzi nie tylko do problemów ze zmęczeniem oczu i słabszą kondycją wzroku. Wpływa również na działanie mózgu – nadmierna ekspozycja na światło niebieskie sprawia, że umysł znacznie szybciej się męczy i rzadko bywa zrelaksowany. Lata spędzone przed ekranami cyfrowych urządzeń mają więc duże znaczenie dla zdrowia. Jeśli chcesz zatroszczyć się o swój wzrok, zwiększyć koncentrację i zadbać o ogólną kondycję organizmu, wybierz okulary do pracy przy komputerze.

Okulary z antyrefleksem będą odpowiednie nie tylko dla osób pracujących na co dzień przed ekranem laptopa. Powinni je wybrać również zawodowi kierowcy, komputerowi gracze i osoby pracujące w niełatwych warunkach pogodowych.

Okulary zerówki

W przypadku wady wzroku wybór okularów do pracy przy komputerze jest dość oczywisty. Co jednak zrobić, jeśli kondycja Twojego wzroku jest bardzo dobra, widzisz wyraźnie zarówno z bliska, jak i daleka oraz nie zmagasz się z żadną dolegliwością oczu? W takiej sytuacji możesz zdecydować się na okulary zerówki do komputera. Są to szkła okularowe, które zabezpieczają wzrok przed niebieskim światłem, ale nie mają mocy optycznej. Dzięki nim Twoje oczy mniej się zmęczą, nie będą suche i zaczerwienione. Zapobiegniesz też takim problemom ze wzrokiem jak:

  • podwójne widzenie,
  • widzenie jakby zza mgły,
  • migreny.

Damskie i męskie okulary zerówki do komputera zapewniają bardziej czytelny i pozbawiony odblasków obraz. Doskonale sprawdzą się u każdej osoby, która pracuje wiele godzin przed monitorem komputera. Dzięki szkłom okularowym wykonasz swoje obowiązki w większym skupieniu oraz bez późniejszego poczucia zmęczenia wzroku i towarzyszącemu mu bólu głowy.

Okulary do pracy przy komputerze jako element stylizacji

Okulary do komputera to praktyczny, a w przypadku wady wzroku – konieczny produkt. Ponadto mogą one stanowić ważny element stylizacji. Tym bardziej, że bywają postrzegane jako mniej standardowy rodzaj biżuterii. Dlatego polecamy Ci wybór takich okularów z filtrem do komputera, które podkreślą Twoją urodę i osobowość. Możesz zdecydować się nie tylko na oprawki okularowe w interesującym Cię kolorze, lecz także dopasowane do kształtu twarzy. W przypadku okrągłej twarzy warto postawić na prostokątne czy bardziej kanciaste okulary. Jeśli zaś Twoje rysy są kwadratowe, dobrym wyborem będą owalne oprawki. Oferowane w SAFETYLINE okulary do pracy przy komputerze z antyrefleksem mają różne kształty i kolory. Dlatego z łatwością zdecydujesz się na te najbardziej odpowiednie dla siebie. Ponadto oprawki są bardzo wygodne, więc szybko przyzwyczaisz się do ich noszenia i po jakimś czasie przestaniesz zauważać ich obecność.

Osoba, która pracuje 8 godzin dziennie przed komputerem, miesięcznie spędza przed ekranem co najmniej 160 godzin. Prawdopodobnie jednak korzysta z urządzeń cyfrowych również w swoim wolnym czasie – patrzy więc w emitujący niebieskie światło monitor przez znacznie więcej godzin. Jeśli choć częściowo utożsamiasz się z taką osobą, zadbaj o swój wzrok i zaopatrz się w okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego. Dzięki nim zapewnisz organizmowi zarówno lepszą regenerację podczas snu, jak i więcej energii podczas pracy.