Okulary ochronne korekcyjne

Okulary ochronne korekcyjne

Okulary ochronne korekcyjne SAFETYLINE przeznaczone są dla osób potrzebujących ochrony oczu, a jednocześnie korekcji wady wzroku. Są wykonywane według indywidualnej recepty okularowej – dzięki temu zapewniają całkowitą korekcję wady wzroku użytkownika. Dodatkowo skutecznie zabezpieczają przed zagrożeniami na stanowisku pracy.

Zastosowanie ochronnych okularów korekcyjnych

Korekcyjne okulary BHP oczy podczas rozmaitych prac. Zabezpieczają wzrok przed uszkodzeniem między innymi dzięki swojej formie. Wyróżniają się odpowiednio wyprofilowanymi szybkami i osłonami bocznymi szczelnie chroniącymi oczy. Zastosujesz je podczas prac w laboratorium, obsługi lasera, obróbki mechanicznej i szlifowania. Okulary ochronne ze szkłami korekcyjnymi sprawdzą się nie tylko w zakładzie pracy. Jeśli dbasz o swój wzrok, konieczne będzie też ich zastosowanie podczas remontu mieszkania lub pielęgnacji ogrodu.

Zgodne z normami ochronne okulary korekcyjne

Proponowane ochronne okulary mają wszystkie niezbędne certyfikaty wystawione przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Poświadczają one ich właściwości ochronne. Ponadto oprawki i soczewki są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi normami.

Rodzaje soczewek do ochronnych okularów korekcyjnych

Soczewki zamontowane w okularach SAFETYLINE spełniają standardy najwyższej klasy optycznej (klasa I). W oferowanych oprawach możemy zamontować dowolny ich rodzaj: jednoogniskowe, dwuogniskowe lub progresywne. Typ soczewek korekcyjnych dobieramy według indywidualnych wskazań medycznych. W przypadku wady wzroku i pracy w trudnych warunkach wybór odpowiednich roboczych okularów korekcyjnych jest konieczny. Zapewnią one jednocześnie bezpieczeństwo oczom i ostrość widzenia.

Jednoogniskowe

Szkła jednoogniskowe cechuje identyczna moc na całej powierzchni. Wykorzystuje się je do korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności lub astygmatyzmu.

Dwuogniskowe

Szkła dwuogniskowe (bifokalne) są soczewkami o dwóch, różnych ogniskach. Pozwalają one wyraźnie widzieć wszystko zarówno z daleka, jak i z bliska.

Wieloogniskowe (progresywne)

Progresywne szkła umożliwiają wyraźne i płynne widzenie ze wszystkich odległości. Służą korekcji krótkowzroczności i starczowzroczności jako okulary używane do czytania. Tego rodzaju soczewki nazywane są wieloogniskowymi, ponieważ umożliwiają korekcję rozmaitych wad z pomocą jednego szkła. Osoba, która z nich korzysta, wyraźnie widzi przedmioty z daleka, bliska i pośrednich odległości.

Sferyczne

Szkła sferyczne gwarantują ostrzejszy obraz w centrum niż na obszarze peryferyjnym.

Asferyczne

Szkła asferyczne w przeciwieństwie do sferycznych zapewniają identycznie wyraźny obraz na całej swojej powierzchni.

Fotochromowe

Okulary fotochromowe reagują na natężenie światła i w zależności od niego zaciemniają lub odbarwiają. W ten sposób pozwalają na dotarcie do oczu odpowiedniej ilości światła.

Korekcyjne okulary ochronne – klasy optyczne

Podczas wyboru roboczych okularów korekcyjnych zwróć uwagę na ich klasę optyczną. Wskazuje ona sugerowany czas noszenia soczewek. Modele przyporządkowane do 1. klasy stosuje się do pracy ciągłej. Korekcyjne okulary ochronne z 2. klasy optycznej sprawdzą się podczas pracy nieregularnej bądź przerywanej. W przypadku zaś 3. klasy szkła ochronne korekcyjne można nosić jedynie w szczególnych sytuacjach.

Powłoka antyrefleksyjna

Ochronne okulary z korekcją SAFETYLINE mają powłokę antyrefleksyjną. Ta dodatkowa, cienka warstwa zapewnia:

  • wyraźniejsze widzenie,
  • redukcję odblasków.

Dodatkowo okulary BHP korekcyjne można wyposażyć w funkcje dopasowane do wady wzroku pacjenta.

Jak przechowywać okulary ochronne korekcyjne?

Okulary ochronne ze szkłami korekcyjnymi przechowuj w oryginalnym opakowaniu producenta w pokojowej temperaturze.

Jak dbać o ochronne okulary korekcyjne?

Okulary robocze korekcyjne trzeba utrzymywać w czystości. Dzięki temu będą służyły w optymalny sposób i zachowają swój pierwotny wygląd przez długi czas. Soczewek okularowych nie czyść „na sucho”, ponieważ w ten sposób możesz przyczynić się do uszkodzenia powłok i ich zarysowania. Jak więc dbać o czystość okularów ochronnych korekcyjnych? Należy je myć pod wodą z dodatkiem delikatnych detergentów i czyścić miękką ściereczką z mikrofazy.

Pamiętaj również o tym, by nie wystawiać okularów ochronnych korekcyjnych na działanie wysokiej temperatury. Pod jej wpływem oprawa może się zniekształcić, a powłoki soczewek – zniszczyć. Za każdym razem, gdy zechcesz założyć okulary ochronne korekcyjne, sprawdź, czy nie są one w jakiś sposób uszkodzone. Tym bardziej, że o defekt w przypadku soczewek przeznaczonych do ochrony oczu podczas pracy nietrudno.

Jeśli interesują Cię okulary BHP z korekcją, sprawdź ofertę SAFETYLINE i zdecyduj się na odpowiedni dla siebie model. Gwarantujemy produkty o doskonałej jakości – między innymi dzięki współpracy z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Centralnym Instytutem Ochrony Pracy.